Akıllı Filtreleme
Konuya Göre Filtrele
İle Göre Filtrele
Zamana Göre Filtrele
Kalkınma Ajansları bünyesinde 81 ildeki Yatırım Destek Ofislerimizde görev alan ajans uzmanları tarafından sorularınızı cevaplıyoruz.

Sorulara verilen cevaplar, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Devlet destekleriyle ilgili her türlü nihai karar, bu konuda hukuken yetkili/ilgili kurum ve kuruluşa ait olup, bu cevaplar nedeniyle Kalkınma Ajansları ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü sorumlu tutulamaz.

Ortalama Cevap Süresi: 14 saat 18 dakika
3189 adet sonuç bulundu.
+
yatırım teşvik belge kapsamında yapılan yatırımlarda 5 yıl satılamaz şartı başlangıç tarihi belge başlangıç tarihimi yada fatura tarihimiBelge kapma tarihimi
K. A. - Edirne - 22.02.2024
Cevaplayan : Edirne Yatırım Destek Ofisi - Uğur Okuş - 22.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcımız,

Telefon görüşmemizde de ifade ettiğimiz üzere E-TUYS kullanım kılavuzunun satış/devir/kiralama başlıklı açıklamasında aşağıdaki bilgiye yer verilmektedir:

"Yatırım Tamamlama Vizesi yapılmış teşvik belgesi kapsamındaki makine ve teçhizatın devir, satış, ihraç veya kiralanması, söz konusu yatırım mallarının teminini müteakip beş yılı doldurmuş olmaları halinde serbesttir, diğer hallerde ise Bakanlığın iznine tabidir."

E-TUYS üzerinde satın alma işlemleri gerçekleşme işlemi ve sisteme fatura kaydının yapılması ile tamamlanmaktadır (ithal kalemlerde beyanname girişinin yapılmış olması) gerekmektedir.

Daha kapsamlı bilgi için ilgili kılavuza aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.yatirimadestek.gov.tr/pdf/assets/upload/dosyalar/etuyskullanimkilavuzu.pdf

Ayrıca yatırım süreçlerine ilişkin olarak istişare etmek istediğiniz diğer hususlarda da aşağıdaki irtibat bilgileri üzerinden ofisimizle irtibat kurabilirsiniz:

Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi

Hükümet Caddesi, Paşa Kapısı Kuzey Köşkü, Merkez/Edirne

0284 225 10 03

+
merhaba yetkilendirme aşamalarından sonra yeni belge girişi kısmına geçtim yatırımcı ile ilgili bilgiler kısmında destekleme sınıfı ve kararname kısmında takıldım ues-97 kodum 1541 bölgem kırıkhanhatay deprem bölgesi bu bilgilere göre bu kısmın bilgilerini nasıl doldurmam gerektigine dair bilgi rica ediyorum
H. K. - Hatay - 22.02.2024
Cevaplayan : Hatay Yatırım Destek Ofisi - Figen Gökşen Tok - 22.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcı merhaba,

Telefon ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde, yetkilendirme aşamalarından sonra yeni belge girişi kısmına geçildiğinde, destekleme sınıfı ve kararname kısmına dair bilgi talebinde bulundunuz.

Hatay ili Kırıkhan ilçesinde, US-97 Kodu 1541 üzerinden başvurularınızı gerçekleştirmekte olduğunuzu bildirdiniz. Söz konusu başvurunuza ilişkin, destekleme sınıfı, bölgesel teşvik olmalı, eğer varsa bölgesel teşvik-afet bölgesi seçilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, yufka, kadayıf ve ekmek (donuk ekmek ve ekmek hamuru hariç) yatırımlarının bölgesel teşviklerden faydalanamadığıdır.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Elektronik Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Bilgi Sistemi (E-TUYS) Yatırımcı Bilgileri Giriş Kılavuzuna aşağıda iletilen bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

https://www.yatirimadestek.gov.tr/pdf/assets/upload/dosyalar/e-tuys_yatirimci_bilgileri_giris_kilavuzu.pdf

Bunun yanı sıra, sormuş olduğunuz kararname ise 2012/3305 sayılı Kararnamedir.

Teşvikler konusunda nihai karar verici Makamın "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü" olduğunu bilgilerinize sunarız.

Yatırımınız ile ilgili sormak istediğiniz konularda ya da bilgi almak istediğiniz diğer hususlarda, Hatay Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü'ne ulaşabilirsiniz.

Hatay Yatırım Destek Ofisi:

Telefon: +90 (326) 606 00 01

E-posta: hydo@dogaka.gov.tr

Adres: Akasya Mahallesi 186. Sokak No:10 Antakya/HATAY

Antakya Kaymakamlığı Bahçesi DOĞAKA Konteyner Ofisi

+
Kocaeli ilinde sivil toplum örgütleri ile ilgili ne tür bir teşvikten yararlanabiliriz
A. Ş. - Kocaeli - 22.02.2024
Cevaplayan : Kocaeli Yatırım Destek Ofisi - Merve Çalhan - 22.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcı;

Sizinle yaptığımız telefon görüşmesi neticesinde, Kocaeli iline yönelik sivil toplum kuruluşlarının yararlanabilecekleri destek programları ile ilgili bilgi almak istediğinizi belirttiniz. Konuyla ilgili olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Şubat ayında ilan edilen " Teknik Destek” programının önceliklerini incelemenizi öneririz. Teknik Destek Programı’nın genel amacı; TR42 Düzey 2 Bölgesi’nde faaliyet gösteren yerel aktörlerin bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamaktır. Bu kapsamda 2024-2028 Doğu Marmara Bölge Planı ile birlikte 2024 Yılı Çalışma Programı’nda bulunan Sonuç Odaklı Programlar ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün 2024 yılı teması olarak belirlediği kadın Girişimciliği / kadın istihdamı başlıkları dikkate alınarak program öncelikleri belirlenmiştir. Toplamda yedi öncelik altında ilan edilen teknik destek programına " Sanayi ve / veya Ticaret Odaları”, " Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri”, " Organize Sanayi Bölgeleri”, " Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” (Teknopark/Teknokentler), " Teknoloji Transfer Ofisleri” ve " Çatı Kuruluş Niteliğindeki Sektörel Birlik ve Dernekler” başvurabilmektedir. Bahsi geçen program kapsamında, azami 250.000 ₺; asgari 75.000 ₺ destek sağlanabilmektedir. Programın detaylarına (uygulama süresi, uygun başvuru sahipleri, destek tutarları ve faaliyet türü ve konuları) https://marka.org.tr/2024-yili-teknik-destek-programi/ linki üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Teknik destek programı dışında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından ilan edilen " Fizibilite Desteği Programına” da başvuru yapabilirsiniz. Fizibilite desteği kapsamında; TR42 Düzey 2 Bölgesi’nde ulusal plan ve programlar çerçevesinde bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve Risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik fizibilite çalışmalarına doğrudan mali destek verilebilir. Program kapsamında azami 300.000 ₺; asgari 100.000 ₺ destek sağlanabilmektedir. Programın öncelikleri, uygulama süresi ve uygun başvuru sahiplerine ilişkin detaylı bilgilere https://marka.org.tr/2024-yili-fizibilite-destegi-programi/ linki üzerinden erişebilirsiniz.

Yukarıda ifade edilen desteklere ek olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi desteği ile Kocaeli Kent Konseyi tarafından; toplum temelli yapılan çalışmaların uygulanması ve yerel düzeyde sürdürülebilir bir kalkınma anlayışına dayalı sosyal yaşam kalitesinin geliştirilmesine katkı sağlanması amacıyla Yerel Destek Programı (YEDEP) adı altında Proje Teklif Çağrısı dönemsel olarak ilan edilmektedir. Program kapsamında ilan edilen öncelikler kapsamında Kocaeli’de faaliyet gösteren dernek, vakıf, federasyon ve konfederasyonların faydalanabileceği azami 500.000 ₺; asgari 25.000 ₺ destek sağlanabilmektedir. Yerel Destek Programı hibe başvuru rehberi ve eklerine ulaşmak, bilgilendirme eğitimlerine kaydolmak ve programla ilgili her türlü detaylar için https://www.sivildunyakocaeli.com/ve https://www.kocaelikentkonseyi.org/ web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İlave sorularınız olması durumunda aşağıdaki irtibat bilgileri üzerinden bizimle tekrar iletişime geçebilirsiniz.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı- Kocaeli Yatırım Destek Ofisi

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ

Telefon: +90 262 332 01 44 (117-159-155-142)

E-posta: kocaeliydo@marka.org.tr

+
Merhabalar, Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği olarak ne tür bir teşvikten yararlanabiliriz?
N. Y. - Samsun - 21.02.2024
Cevaplayan : Samsun Yatırım Destek Ofisi - Muzaffer Ammar Sakalı - 22.02.2024
Cevap :

Değerli Yatırımcımız,

Sizinle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde Samsun’da inşaat ve müteahhitlik faaliyetleriyle alakalı teşviklerden faydalanmak istediğiniz ifade edilmiştir.

Yatırım konunuz; "2012/3305 Sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar”ın EK 4’ünde yer alan "Teşvik Edilmeyecek Yatırımlar” başlığı altındaki "C. Hizmetler Sektörünün” 6. Maddesi "Müteahhitlik hizmetleri ve konut üretimine dönük yatırımlar” kapsamında olduğundan yatırımınız genel veya bölgesel teşviklerden yararlanamamaktadır.

Bununla birlikte derneğinizin kurumsal kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olarak eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle ilgili bölgenizde yer alan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın Teknik Destek Programı desteğinden faydalanabilirsiniz.

İlave sorularınız olursa aşağıda sunulan Ajansımızın iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Adres: Yaşar Doğu Cad. No: 62, 55330 Samsun Organize Sanayi Bölgesi Tekkeköy/Samsun

Telefon: 0 362 431 24 00

e-posta: samsunydo@oka.ydo.tr

+
Merhabaİşletmemiz Edirne ili Keşan ilçesinde atık ve hurda camlardan havuzlarda ve banyolarda kullanılan cam mozaik ürünleri üretmektedir. Metal içermeyen ve 0 geri dönüşüm ile ürüne dönüştürülen bu atık camlardan ürettiğimiz ürünleri ihraç etmekteyiz.Kapasitemizi arttırmak için Yatırım Teşvik Belgesi alarak yeni makineler almayı planlıyoruz. Bu bağlamda Keşan 2. Bölgede yer almasına rağmen 5 milyon TL üzerinde yapılacak bir yatırım için ÖNCELİKLİ YATIRIM KONULARIMadde- 17 ü bendinde belirtilenAsgari 5 Milyon TL tutarındaki atık geri kazanım yatırımları veveya asgari 5 Milyon TL tutarındaki bertaraf tesisi yatırımları kapsamında yatirimadestek.gov.tr den gördüğümüz aşağıdaki destekleri alabilir miyizselam ve saygılar
C. A. - Edirne - 21.02.2024
Cevaplayan : Edirne Yatırım Destek Ofisi - Uğur Okuş - 22.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcımız,

Telefon görüşmemizde de belirttiğimiz üzere 2012/33305 Sayılı Karar çerçevesinde Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında Çevre Lisansına tabi yatırımlar öncelikli yatırım konuları arasında belirtilmektedir. Söz konusu çerçevede gerçekleştirilen yatırımlar 5'nci bölgede uygulanan yatırım teşviklerinden yararlandırılmaktadır. Yatırım teşvik başvurusunda kullanılacak olan ürün tanımı "Atık Geri Kazanım veya bertaraf tesisleri (metal olmayan atık hurdalar) 3720.0.01.98" kodu ile tanımlanmaktadır.

Ayrıca yatırım süreçlerinize ilişkin olarak istişare etmek istediğiniz hususlarda aşağıdaki irtibat bilgileri üzerinden ofisimizle irtibat kurabilirsiniz:

Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi

Hükümet Caddesi, Paşa Kapısı Kuzey Köşkü, Merkez/Edirne

0284 225 10 03

+
Merhabalar yatırım teşvik belgesi kapsamında yararlanılan faiz desteği artırılabilir mi Üst limit nedir Çok teşekkür ederim
K. A. - Ankara - 21.02.2024
Cevaplayan : Ankara Yatırım Destek Ofisi - Abdulmelik Koçin - 21.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcı,

Yatırım Teşvik Sistemi destek unsurlarından hangi süre, oran ve tutarlarda yararlanacağınızı web sitemizde yer alan Teşvik Robotunu kullanarak detaylı biçimde hesaplayabilirsiniz. Burada yer alan faiz desteği üst limiti ve faiz destek puanı artmamaktadır.

Yatırım Teşvik Belgesi ile ilgili işlemler, E-TUYS müracaatınıza istinaden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Yatırım teşvik belgesi müracaatına yönelik tüm detaylara https://sanayi.gov.tr/destek-ve-tesvikler/yatirim-tesvik-sistemleri linkinde yer alan sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi'ni ziyaret ederek, ankaraydo@ankaraka.org.tr adresine e-posta ile veya 0312 310 03 00 nolu telefondan ulaşarak yatırım süreçlerinizle ilgili bilgilendirme desteği alabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

+
kdv indirim oranı hesaplama nasıl oluyor
A. A. - İstanbul - 20.02.2024
Cevaplayan : İstanbul Yatırım Destek Ofisi - Semiha Ahmet - 21.02.2024
Cevap :

Değerli Yatırımcımız,

Telefonda yapmış olduğumuz görüşmede 2429.2.01 US97 kodu ile Bolu ili Gerede ilçesinde " Tutkal ve jelatinler” ile ilgili imalat yaptığınızı ve söz konusu yatırım ile alakalı teşvik belgenizin olduğunu ve belgenizin sizlere sağladığı vergi indirimi desteği ile ilgili ayrıntılı açıklama talep ettiğinizi belirtiniz.

Teşvik belgeniz sizlere Vergi İndirim Oranı %70 ve Yatırıma Katkı Oranı %30 ile vergi indirimi desteği sağlamaktadır. 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu uyarınca %25 olarak uygulanmakta olan Kurumlar Vergisi, vergi indirim oranı olan %70 indirimle, %7,5 olarak ödenecektir. Bu indirim, devletin tahsil etmekten vazgeçtiği vergi tutarları toplamı, Sabit Yatırım Tutarınızın %30’u olan yatırıma katkı oranına ulaşıncaya kadar devam etmektedir. Örnek hesaplama yaptığımızda; 3 milyon TL sabit yatırım yapmanız durumda, %30 yatırıma katkı oranı oranı sizlere toplamda 900 bin TL kadar vergi indiriminden yararlanma hakkını sağlayacaktır.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Yatırım Teşvik Belgesi Kapsamında Devlet Destekleri Adım Adım Uygulama Rehberi 11.sayfa Vergi İndirimi bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz (https://www.yatirimadestek.gov.tr/pdf/assets/upload/dosyalar/adim_adim_uygulama_rehberi-yatirim_tesvik_uygulamalari.pdf).

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

İstanbul Yatırım Destek Ofisi

Telefon: 0212 468 34 00

E-posta: yatırım@istka.org.tr

+
MerhabalarSabun üretimi yapan bir firmayız. Yurtdışından sıfır bir sabun makinesi alımı yapmak istiyoruz bununla ilgili bir teşvik var mıdır acaba Cevabınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
S. T. - Gaziantep - 21.02.2024
Cevaplayan : Gaziantep Yatırım Destek Ofisi - Bilal Aydın - 21.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcı,

Telefon ile yaptığımız görüşmede iletmiş olduğunuz bilgiler çerçevesinde Gaziantep ili Başpınar Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilmesini planladığınız "2424” US-97 kodlu "sabun ve deterjan, temizlik ve cilalama maddeleri; parfüm; kozmetik ve tuvalet malzemeleri imalatı" yatırımınız bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında değerlendirilmektedir. Bölgesel teşvikten faydalanmanız için yatırım tutarınızın asgari 2 milyon TL olması şartı aranmaktadır. Gaziantep İli Başpınar OSB’de yapılacak yatırımlar için 4.bölge teşvikleri uygulanmaktadır. Planlanan yatırımınız için sağlanan teşvik unsurları aşağıda yer almaktadır:

2021-2025 yılları arası bina-inşaat harcamalarına KDV istisnası uygulanmaktadır.

İnternet sitemiz ana sayfasından ulaşabileceğiniz Teşvik Robotu sayfasında "US-97 kodu veya tanımına göre arama yapınız" açıklaması yer alan bölüme yatırım konunuzla ilgili anahtar kelimeleri yazarak ve diğer ilgili alanları doldurarak, yatırımınızla ilgili detaylı teşvik tutarı hesaplamaları yapabilirsiniz. Ayrıca, internet sitemiz ana sayfasında tüm kurumların güncel destek programlarına ulaşabilirsiniz.

Teşvikler konusundaki başvuruların nihai değerlendirmesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Yatırım teşvik belgesi başvuruları, Elektronik Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Bilgi Sistemi (E-TUYS) sistemi https://etuys.sanayi.gov.tr/ebelge/ üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. E-TUYS’a ilişkin detaylı yönlendirici bilgiye ve yetkilendirme kılavuzuna https://www.sanayi.gov.tr/destek-ve-tesvikler/yatirim-tesvik-sistemleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Tereddüt edilen konularda daha detaylı bilgi almak üzere aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA)

Gaziantep Yatırım Destek Ofisi

Tel: 0342 231 07 01

E-posta: gydo@ika.org.tr

+
Merhabalar, KOSGEB'in Yeşil Sanayi Destek Programına ait "KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi" kapsamındaki bir proje aynı zamanda Yatırım Teşvik Belgesi destek unsurlarından faydalanabilir mi?
E. A. - Kütahya - 20.02.2024
Cevaplayan : Kütahya Yatırım Destek Ofisi - Murat Şener - 20.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcı,

Gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesi neticesinde KOSGEB tarafından ilan edilen Yeşil Sanayi Destek Programı ile Yatırım Teşvik Belgesi desteklerinden aynı anda yararlanmanın mümkün olup olmadığı hususunda bilgi almak istediğiniz anlaşılmıştır.

Teşvik mevzuatında herhangi bir engelleyici durum olmamakla birlikte KOSGEB Yeşil Sanayi Destek Programı Uygulama Esasları " Madde 26- (9) 2012/3305 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar çerçevesinde yatırım desteğinden yararlanılan harcamalar için KOSGEB desteklerine başvurulamaz, KOSGEB desteklerinden yararlanılan harcamalar için de söz konusu karar kapsamında yatırım desteklerine başvurulamaz. Bu konudaki sorumluluk işletmelere ait olacaktır.” hükmü gereğince Yeşil Sanayi Destek Programı ile Yatırım Teşvik Belgesi desteklerinden aynı anda yararlanmanın mümkün olmadığı anlaşılmaktadır.

Yatırımlarınızla ilgili ayrıntılı görüşmek isterseniz Ajansımızı ziyaret edebilir, kutahyaydo@zafer.gov.tr veya kutahyaydo@zafer.org.tr adresine mail atabilir veya 0274 271 77 61/62 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Zafer Kalkınma Ajansı bölgemizde yatırım yapmayı planladığınız alanlarda, sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapmak ve yüz yüze danışmanlık desteği vermekten de memnuniyet duyacağımızı ifade eder, sağlıklı günler dileriz.

+
Eskişehir ili içerisinde havacılık sanayine CNC tezgahları ile üretim yapan bir firmayız. Dijital dönüşüme ERP Programına ihtiyacımız mevcut. Yüksek bütçeler ve kredilerin yüksek olması sebebiyle edinemiyoruz. Bu konuda bizlere nasıl destek olabilirsiniz
B. D. - Eskişehir - 20.02.2024
Cevaplayan : Eskişehir Yatırım Destek Ofisi - Burak Canbulat - 20.02.2024
Cevap :

Sayın Yatırımcı,

Telefonda yaptığımız görüşmede; NACE Kodu 30.30- Hava taşıtları ve uzay araçları ile bunlarla ilgili makinelerin imalatı (US-97 Kodu: 3530.0 Hava Ve Uzay Taşıtları İmalatı) yaptığınızı ilettiniz. Hali hazırda üretim yaptığınız imalat alanı yüksek teknolojili sanayi sınıfında yer alan ürünlerin üretimine yönelik yatırım olması nedeniyle öncelikli yatırım kapsamındadır. Öncelikli Sektör Yatırımları kapsamındaki yatırımlar 5. bölge desteklerinden yararlanmaktadır. 01/05/2021- 31/12/2025 tarihleri arası bina-inşaat harcamalarına KDV İstisnası uygulanmaktadır. Bu yatırım konusunda, SGK işveren hissesi desteği (7 yıl %35 Yatırıma Katkı Oranı), Vergi İndirimi Desteği (Vergi İndirim Oranı %80, yatırıma katkı oranı %40), faiz desteği (TL 5 puan, döviz 2 puan İndirimli, 1 milyon 400 bin TL'yi geçemez), KDV istisnası ve Gümrük Vergisi Muafiyeti teşvik unsurları bulunmaktadır.

İnternet sitemiz ana sayfasından ulaşabileceğiniz Teşvik Robotu (https://www.yatirimadestek.gov.tr/tesvik-robotu ) sayfasında "US-97 kodu veya tanımına göre arama yapınız" açıklaması yer alan bölüme yatırım konunuzla ilgili anahtar kelimeleri yazarak ve diğer ilgili alanları doldurarak, yatırımınızla ilgili detaylı teşvik tutarı hesaplamalarını yapabilirsiniz.

Ayrıca; Telefon görüşmemizde bahsi geçtiği üzere Savunma Sanayii Başkanlığı ‘nın Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) ile ilgili bilgilere bu ( https://yeten.ssb.gov.tr/eydepinfo ) link vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

İlave olarak; KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı kapsamında 20 bin TL’ye kadar " Dijital Dönüşüm Danışmanlığı Desteği” sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/6798/isletme-gelistirme-destek-programi .

KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı ile KOBİ’lere uygun koşullarda finansal destek temin edilerek finansman sorunlarının çözümü, üretim, kalite ve standartlarını artırmaları, istihdam yaratmaları, uluslararası düzeyde rekabet etmeleri için 2.5 milyon TL’ye kadar finansman desteği sağlanabilmektedir. Bilgi için: https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/1233/kobi-finansman-destek-programi.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Tereddüt edilen konularda daha detaylı bilgi almak üzere aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)

Eskişehir Yatırım Destek Ofisi

Tel: 0224 211 13 27

E-posta: eskisehir@bebka.org.tr

Soru Formu
Adınız Soyadınız
E - Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Yatırım Yapılacak İl
Soru